BIG BANG

 
 

A hagyományos tudományos világkép szerint a Világegyetem egy téridõ- szingularitás felrobbanásából keletkezett 10-20 milliárd évvel ezelõtt. Azóta is tágul, és a távoli galaktikák egyre nagyobb sebességgel távolodnak.
Ennek a tágulásnak vagy az lesz az eredménye hogy a Világegyetem teljesen felhígul, vagy pedig ez az esztelen tágulás egyszer csak abbamarad, majd visszafordul és egy mindent elpusztító Nagy Reccsben ér véget.

Ezt a nyomasztó és sivár világképet mi nem tesszük magunkévá, már csak azért sem, mert valamennyi megfigyelt jelenség, amelybõl ezt az épületes teóriát levezették, megmagyarázható a TIP segítségével is, méghozzá sokkal egyszerûbben, ráadásul az Univerzum igazi szerkezete sokkal emberközelibb és lélektelibb.
Nemcsak egy Univerzum van, de Univerzumok egész sokasága, melyek többé-kevésbé kapcsolatban is állnak egymással, lehetséges az átjárás egyik világból a másikba.

Mi gyõzött meg engem arról, hogy a Big Bang teória nem helyes? Nos, az a felismerés, hogy egy r sûrûségû közeggel (csillagokkal, galaktikákkal) kitöltött Univerzumban egy tetszõleges pontból nézve a TIP a pont felé áramlik, méghozzá a ponttól R távolságban v sebességgel, és v-t az ismert képlettel határozzuk meg. Részletesen ld. TIP-teória.
Azt találjuk, hogy v = H • R, azaz a Hubble-képletet kapjuk. A különbség csak az, hogy a megfigyelt Hubble-állandó kb. tízszerese jön ki.
Ez viszont tökéletes összhangban van a rejtett tömeg hipotézissel, amely szerint az Univerzum valódi sûrûsége kb. tízszer akkora, mint a megfigyelt! Az Univerzum tömegének tehát 90 %-a láthatatlan, rejtett tömeg!

A TIP-teória ezt minden mellékes huzavona nélkül kiadja! Sokan mások is kételkednek a Big Bangben. Nem vagyok tehát egyedül ezzel.